آشنایی با شرکت های تبلیغاتی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

با آشنایی با شرکت های تبلیغات ی شما امکان بیشتر دیده شدن و تسهیل فروش را برای شرکت خود به ارمغان می آورید ، تبلیغات اینترنتی و تبلیغات محیطی نقش مهم و کلیدی در سازمان ها و شرکت ها و مغازه و فروشگاه ها دارد و همیشه یکی از مزیت های رقابتی قابل تکیه در سناریو های بازاریابی بوده است.

شرکت سیماگر با حضور متخصصان برتر علوم بازاریابی و تبلیغات و برندینگ و استاتید برتر دانشگاه های کشور در این حوزه و یکی از شرکت های معتبر در زمینه تولید نرم افزار میباشد که با هوشمند سازی کسب و کار یک پکیج درآمد زا را برای شما فراهم میکند.

shape main-pic

تلفن همراه

0912 144 23 55

تلفن شرکت

021 2222 1223

تلفن همراه

0912 823 826 3

خدمات ما

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است - مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت شرکت تبلیغاتی چیست؟ در ظاهر پاسخ این سؤال از روز هم روشن‌تر است و همه فکر می‌کنند آن را می‌دانند، اما در واقع باوجود شرکت‌های تبلیغاتی جدید، جواب‌دادن به این پرسش به این راحتی‌ها هم نیست.

در هرحال، قبل از اینکه بگوییم شرکت تبلیغاتی چیست، بهتر است به تعدادی از تعاریف پذیرفته‌شده و رایج آن بپردازیم.

با ما همراه باشید تا ببینیم شرکت تبلیغاتی چیست و چگونه می‌توان آن را تعریف کرد.

شرکت تبلیغاتی شرکتی است که به ساخت، برنامه‌ ریزی و مدیریت تمام ابعاد تبلیغات برای مشتریان خود می‌پردازد.

شرکت‌های تبلیغاتی می‌توانند به‌شکل تخصصی در زمینه و شاخه‌ی خاصی از تبلیغات، مانند تبلیغات تعاملی، فعالیت داشته باشند یا به‌شکلی فراگیر به ارائه‌ی خدمات بپردازند و از تمام ابزارهای تبلیغات مانند وب‌سایت، تبلیغات شبکه‌های اجتماعی و آنلاین و… بهره ببرند.

کمپین‌ها یا به‌زبان فارسی «پویش‌های تبلیغاتی» و همچنین بروشورها، کاتالوگ‌ها، پیام‌رسانی بی‌واسطه با پست مستقیم، رسانه‌های چاپی، آگهی‌های تلویزیونی، دعوت‌نامه‌های فروش و… ازجمله ابزارهای تبلیغاتی‌ای هستند که شرکت تبلیغاتی برای فعالیت در این زمینه از آن‌ها استفاده می‌کند.

اعضای شرکت‌های تبلیغاتی به این قرارند: مدیر شرکت، کارگردان هنری، مدیر پروژه، نویسنده‌ی متون تبلیغاتی، طراحان گرافیک و کارگردان رسانه.

بعضی شرکت‌های تبلیغاتی با نیروهای کاریِ آزاد نیز کار می‌کنند.

این دسته از نیروها معمولا به‌شکل مستقل و خارج از محیط شرکت تبلیغاتی فعالیت می‌کنند.

این روزها ابعاد فعالیت‌های شرکت‌های تبلیغاتیِ کوچک براساس مواردی ازاین‌دست تعریف می‌شود: میزان پروژه‌هایی که با مشتریان انجام می‌دهند و همچنین کارمندانی که به‌شکل ساعتی، روزانه یا پروژه‌ای با آنها همکاری می‌کنند.

کار در شرکت تبلیغاتی مانند فعالیت‌های متداول کارمندانِ اداری نیست.

بیشترِ نیروهای شرکت تبلیغاتی باید ساعات طولانی‌ کار کنند و حتی در آخر هفته‌ها نیز درگیر پروژه‌های تبلیغاتی شرکت باشند.

در محیط کارِ شرکت تبلیغاتی، تاحدودی تنش و استرس وجود دارد، زیرا برخی مشتریان پرتوقع‌اند و برای راضی نگه‌داشتن آنها به خدمت‌رسانی و فرمان‌برداری زیادی نیاز هست.

گاهی اوقات برای اجرای درخواست مشتریان سخت‌گیر، کارکنان بینوا باید لیوان آبِ در دستشان را زمین بگذارند و به‌سمت پروژه بشتابند.

محیط شرکت تبلیغاتی بسیار پویا و خلاق است.

کار در این فضا فرصت‌های مفرح بسیاری مانند سفرکردن یا ملاقات با افراد مشهور را ممکن می‌سازد.

قسمت جالب دیگرِ این شغل انعطاف‌پذیری آن از لحاظ قوانین و مقررات است.

با کار در شرکت تبلیغاتی نیازی نیست مانند کارمندی شسته‌ورفته رفتار کنید؛ درست زمانی که دراز کشیده‌اید و مشغول استراحتید، می‌توانید به ایده‌ای خلاقانه برای پروژه‌ای جدید فکر کنید.

بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی محیط‌هایی سرگرم کننده و مفرح برای استراحت و تجدید قوای نیروهای خود فراهم می‌کنند.

مثلا قراردادن بازی دارت در گوشه‌ای از فضای کار، صندلی‌های نرم و جالب برای استراحت و حتی امکان چرت‌زدن برای کارکنان ازجمله قسمت‌های مفرح کار در شرکت‌های تبلیغاتی است.

دستمزدها در برخی از این شرکت‌ها عالی است و نیروها آزادند به تعطیلات بروند.

البته برای شرکت‌هایی با پرداخت‌های عالی، همیشه پروژه‌ها و کارهای زیادی هست که استفاده از این گزینه یعنی سفرکردن را کمی غیرممکن می‌کند.

اگر در صنعت تبلیغات فعالیت می‌کنید، این سؤال یقینا برای شما خنده‌دار است، اما پاسخ آن برای افراد مختلف آن‌چنان هم ساده نیست.

بیشترِ افراد عادی دقیقا نمی‌دانند که در شرکت‌های تبلیغاتی چه می‌گذرد؟ یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود تعریف آژانس تبلیغاتی و توضیح فعالیت‌های آن به مردم ضروری شود، تصاویر غیرواقعی از این شرکت‌ها در فیلم‌هاست.

آنچه در فیلم‌ها نشان می‌دهند، از زمین تا آسمان با واقعیت فرق دارد.

توضیح وظایف افراد و بخش‌های شرکت‌های تبلیغاتی در حرف آسان است، اما در عمل، برای اینکه درک دقیقی از اتفاقات درون این شرکت‌ها پیدا کنیم، بهتر است این قضیه را به بخش‌هایی تقسیم کنیم: هر شرکت تبلیغاتی از طریق جلسه‌ی معارفه یا به‌عبارت‌بهتر، «جلسه‌ی آزمون و سنجش» با ارباب رجوع و مشتری خود آشنا می‌شود.

درحقیقت این مشتری است که طی جلساتی با شرکت‌های مختلف، مجموعه‌اطلاعات اولیه‌ی خود را در اختیار آنها قرار می‌دهد و از میان شرکت‌ها گزینه‌ای را انتخاب می‌کند که بهترین پیشنهادها برای حل مسئله را در اختیار می‌گذارد.

البته این روند همیشه صادق نیست و ممکن است ارتباط شرکت‌ها با مشتری از راه‌های دیگری نیز صورت بگیرد.

بعد از این مرحله، قرارداد بسته و کار شروع می‌شود.

بسته به نوع شرکت تبلیغاتی و مشتری، SOW یا حوزه‌ی فعالیت متفاوت خواهد بود.

اما در کل، هر شرکت دراِزای هزینه‌ی مشخصی برای انجام پروژه‌ای معین، با مشتری توافق می‌کند.

برای نمونه، ممکن است قرارداد همکاری شرکت تبلیغاتی با خرده‌فروشی‌ها به‌شکل ساعتی منعقد شود.

پس مشتری متعهد به پرداخت دستمزد شرکت است و شرکت تبلیغاتی نیز متعهد به انجام پروژه‌ی تبلیغاتیِ توافق‌شده است.

البته این ساده‌ترین توضیح ممکن درباره‌ی روند کار است.

وظیفه‌ی شرکت تبلیغاتی حل مسائل مشتری است.

نوع مسائل و مشکلات و راهکارهای حل این مسائل به‌شدت به حیطه‌ی کسب و کار مشتری و گستره‌ی فعالیت شرکت تبلیغاتی وابسته است.

فرایند حل مسئله و انجام پروژه‌ها در شرکت‌های تبلیغاتی مختلف با هم فرق می‌کند، اما روند کار کمابیش یکسان است.

فرایند برنامه ریزی کمپین‌های تبلیغاتی از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است، اما در ادامه به فرایندی ۱۲مرحله‌ای می‌پردازیم که بیشترِ شرکت‌های تبلیغاتی، بازاریابی، طراحی و روابط عمومی براساس آن کار می‌کنند.

شاید بعضی از گام‌های ایجاد کمپین در این فرایند قید نشده باشد، اما ساختار کلی مشابه است: اگر شرکت تبلیغاتی به بهترین شکل از پس سفارش مشتری بربیاید، خب خیلی هم عالی است و وظیفه‌ی تبلیغات به‌شکل مناسب صورت گرفته است، اما واقعیت این است که شرکت‌های تبلیغاتی برای بقا و موفقیت باید کسب و کارهای بیشتری را به‌سمت خود جذب کنند و مشتریان تازه‌ای پیدا کنند.

شرکت‌های تبلیغاتی برای معرفی و شناساندن خود به سایر مشتریان در جشنواره‌های مرتبط شرکت می‌کنند و تعدادی از بهترین پروژه‌هایشان را در آنها نمایش می‌دهند.

راه اندازی سایت و معرفی خود در قالب آن نیز روش دیگری برای معرفی و جلب مشتریان است.

قبل از اینکه وارد دنیای تبلیغات شوید، باید بدانید که مکانیسم فعالیت شرکت تبلیغاتی چگونه است.

شرکت‌های تبلیغاتی از نظر اندازه و شکل بسیار متفاوت‌اند، اما ماهیت کار آن‌ها و روش‌های کلی‌شان تقریبا مشابه است: خواه چند نیرو در آن کار کند و خواه صدها نیروی فعال داشته باشند.

در شرکت‌های تبلیغاتیِ کوچک افراد شرکت معمولا وظایف متعددی بر عهده دارند و بیشتر از یک نقش را ایفا می‌کنند.

گاهی اوقات حتی یک فرد می تواند نقش یک دپارتمان را ایفا کند.

در شرکت‌های بزرگ‌تر، بعضی از این دپارتمان‌ها برای کارایی بیشتر با هم ادغام می‌شوند، اما اصول کار همچنان ثابت می‌ماند.

این ادغام صرفا از روی نیاز صورت می‌گیرد و البته نتیجه‌ی خوبی هم دارد.

۶ دپارتمان یا بخش در هر شرکت تبلیغاتی موجب تولید تبلیغات مؤثر می‌شوند.

این ۶ بخش ممکن است به زیرمجموعه‌هایی نیز تقسیم شوند و اسامی و عناوین متعددی به خود بگیرند، اما درهرحال اسکلت و ساختار شرکت‌ها ثابت است.

این دپارتمان‌ها به این شرح‌اند: یادتان باشد شرکت‌های مختلف برای هریک از این بخش‌ها عناوین متفاوتی انتخاب می‌کنند و شاید زیرمجموعه‌های مختلفی برای هریک در نظر بگیرند.

حوزه‌ی خدمات پروژه، شامل مدیران پروژه، نیروهای اجرای پروژه و کارگردان اجرایی پروژه است.

م سئو لیت این بخش برقراری ارتباط با مشتریان متعدد شرکت تبلیغاتی است.

این بخش پل ارتباطی میان بخش‌های گوناگون شرکت با مشتریانی است که در قبال درخواستِ خود از شرکت، هزینه پرداخت می‌کنند.

در گذشته اختلافات زیادی میان بخش خدمات اجرایی و دپارتمان خلاقیت وجود داشت، اما امروزه اعضای تیم خلاق می‌دانند که وجود تیم خدمات اجراییِ خوب برای طراحی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی ضروری است.

از وظایف اصلی تیم خدمات اجرایی تولید طرح و گزارش‌های اولیه یا همان بریف است.

وظیفه‌ی این بخش تلفیق تحقیقات با تفکر استراتژیک یا راهبردی است.

در بیشتر مواقع، ترکیبی از محققان و مدیران پروژه، در این بخش به کارهای گوناگونی مشغول‌اند: تولید مسیرهای راهبردی، تحقیق، فراهم‌کردن خواسته‌های مشتریان و یاری‌رساندن به سایر بخش‌ها برای خلق و اجرای کمپین‌ها.

کریس کوپ (Chris Cowpe) برنامه ریزی پروژه را این‌طور تعریف می‌کند: «سازوکاری که به‌موجب آن، مشتری وارد فرایند توسعه‌ی تبلیغات می‌شود.

تبلیغات برای اثربخشی واقعی، باید مناسب و شاخص باشند.

برنامه ریزی به هر دو طرف در این راه کمک می‌کند.

» این بخش موتور اصلی هر شرکت تبلیغاتی است.

خون شرکت از طریق همین بخش در رگ‌هایش جاری می‌شود، چون مسئولیت تولید را بر عهده دارد.

کار و شهرت شرکت تبلیغاتی در گروِ فعالیت‌های این بخش است.

وظایف و فعالیت‌های بخش خلاقیت بسیار متنوع و در هر شرکت متفاوت است: در بیشتر شرکت‌ها، نویسندگانِ متون تبلیغاتی و مدیران هنری با هم و در قالب گروهی هماهنگ کار می‌کنند و در مواقع نیاز از فکر و استعداد سایر طراحان و هنرمندان بخش تولید نیز کمک می‌گیرند.

گاهی اوقات وظیفه‌ی برقراری ارتباط میان شرکت و مشتری از طریق فردی در دپارتمان خلاقیت است، باوجوداین، این وظیفه را بخش تولید نیز انجام می‌دهد.

اعضای تیم خدمات خلاق باید به مدیر هنری گزارش بدهند و این وظیفه‌ی مدیر هنری است که هدایت تولید خلاقانه و همچنین تطابق پروژه با برند و طرح اولیه‌ی درخواستی و زمان را به دست بگیرد.

پول… بله، پول.

این چیزی است که در پایان روز، هر شرکت تبلیغاتی به‌دنبال آن است و البته تمام تلاش‌های مشتریان شرکت نیز در راستای همین پول است.

واحد مالی و حسابداری در مرکزِ تمام این مبادلات پولی قرار گرفته است.

این بخش مسئول مدیریت پرداخت حقوق کارکنان، سود، هزینه‌های فروشنده، سفر، هزینه‌های روزانه‌ی کسب و کار و تمام امور مالی دیگری است که مربوط به کسب و کار است.

این‌طور برآورد می‌شود که تقریبا ۷۰درصد درآمد شرکت‌های تبلیغاتی صَرف پرداخت حقوق و مزایای نیروهای آن می‌شود.

البته این موضوع بستگی زیادی به اندازه و میزان موفقیت و رونق شرکت دارد.

برای برگزاری و اجرای کمپینی موفق، باید زمان و مکان لازم برای تبلیغات را در گروه خرید رسانه تعیین کرد.

این خرید شامل خرید زمان رسانه‌هایی مانند رادیو و تلویزیون، رسانه‌های محیطی مانند بیلبوردها، پوسترها و تبلیغات پارتیزانی در محیط، مجلات و روزنامه‌ها، بنرهای اینترنتی و هر رسانه‌ی دیگری است که دراِزای دریافت هزینه، کار نمایش تبلیغات را بر عهده می‌گیرد.

این بخش در همکاری تنگاتنگی با تیم خلاق و دپارتمان آن است، چون این دپارتمان، ایده‌ها را برای اجرا شکل می‌دهد.

بخش خرید رسانه معمولا تحت مدیریت کارگردان یا مدیر رسانه است.

ایده‌ها تا وقتی به عمل نرسند، صرفا طرح‌هایی ذهنی‌اند.

در شرکت تبلیغاتی نیز وظیفه‌ی اجرایی‌کردن و به‌ظهوررساندن این ایده‌ها با بخش تولید است.

در خلال فرایند خلاقِ شکل‌گیری و شکل‌دهی ایده‌ها، بخش تولید با سایر بخش‌ها برای بررسی اجرایی‌بودن ایده‌ها مشورت و گفتگو می‌کند.

زمانی که تبلیغات تولید می‌شود و پروژه به مشتری فروخته می‌شود، تیم اجرایی و خلاق وارد تعامل با گروه تولید می‌شوند تا متناسب با بودجه، به مرحله‌ی اجرای کمپین برسند.

این بخش ممکن است عکاسی برای آگهی‌ها و تولیدات باشد یا هر فعالیت دیگری که برای اجرای کمپین به آن نیاز است.

بخش تولید با بخش رسانه نیز در ارتباط و تعامل است.

۶ بخش نام‌برده در قسمت قبلی، بخش‌های استاندارد هر شرکت تبلیغاتی هستند، اما برخی شرکت‌های بزرگ ممکن است هریک از بخش‌های نام‌برده را به زیرمجموعه‌هایی تقسیم کنند یا بخش‌های مستقل دیگری نیز تعریف کنند، مانند: در این قسمت درباره‌ی این بخش‌های جانبی توضیح می‌دهیم: بیشترِ کسب و کارها، چه به تبلیغات مربوط باشند و چه نه، دارای بخش منابع انسانی و امکانات هستند.

استخدام و اخراج نیروها، بررسی و اجرای قوانین کار، نظارت بر مرخصی‌ها و درکل، مدیریت امور کارکنان و نیروها بر عهده‌ی این بخش قرار دارد.

بخش منابع انسانی معمولا در همکاری با بخش تجهیزات و امکانات فعالیت می‌کند، بخشی که تجهیزات و امکانات لازم را برای سایر بخش‌ها فراهم می‌کند و وظیفه‌ی مدیریت، بازرسی و حفظ ایمنی تجهیزات را بر عهده دارد.

شرکت‌های بزرگ معمولا به بخش تحقیق اهمیت زیادی می‌دهند و از آن به‌عنوان پایگاه جامعی از داده‌های مشتریان استفاده می‌کنند.

برخی وظایف این بخش عبارت‌اند از: پرداختن به امور گروه‌های کانونی، آزمایش و سنجش، تجزیه و تحلیل داده و کمک به بخش خلاق و تیم اجرایی برای تمرکز روی روندها و تمایلات بازار.

تمام امور وبسایت، طراحی اپلیکیشن موبایل، ایجاد تجارب تعاملی با مخاطب و اموری ازاین‌دست بر عهده‌ی این بخش است.

اگر طراحان شرکت همچنین در امور برنامه‌نویسی و کدنویسی دستی داشته باشند، این بخش به‌سرعت تمام این موارد را پوشش می‌دهد.

ممکن است این بخش، مدیر هنریِ مخصوص به خود را داشته باشد که در [راه‌اندازی و بهره‌برداری] وبسایت و طراحی آنلاین تخصص دارد و همچنین در زمینه‌ی UX مهارت‌ها و تخصص‌هایی دارد.

تعداد کارکنان این بخش وابسته به قدرت و اندازه‌ی شرکت تبلیغاتی است.

این بخش برخلاف تصور عام، متشکل از تعدادی کارشناس خسته‌کننده و خوره‌ی علم نیست! واحد فناوری اطلاعات ممکن است بخشی بزرگ با مشارکت به‌شدت خلاقانه‌ی حاضرانش باشد.

بیشترِ شرکت‌هایی که در حوزه‌ی فناوری اطلاعات در شرکت‌های تبلیغاتی کار می‌کنند، از MAC به‌جای PC بهره می‌گیرند، چون بیشتر بخش‌های تیم خلاق از محصولات شرکت اپل استفاده می‌کنند.

در شرکت‌های کوچک و متوسط، وظیفه‌ی واحد ترافیک بر عهده‌ی تیم تولید است.

وظیفه‌ی واحد ترافیک برقراری ارتباط و ایجاد هماهنگی میان بخش‌های مختلف شرکت تبلیغاتی است.

این بخش تمام پروژه را از نظر زمانی و هماهنگی بخش‌های مختلف آن تحت نظارت و کنترل دارد.

این بخش درحقیقت قلب شرکت تبلیغاتی است و به‌واسطه‌ی آن، تمام امور پروژه در بخش‌های مختلف با هم هماهنگ می‌شوند.

برگرفته از : thebalance-advertising thebalance-agency thebalance-structure کتاب الکترونیکی ۱۱ دلار PDF ۸۹ ۱۳۹۸ Harvard Business Review ۱ فایل PDF چگونه روابط کاری‌مان را بهبود دهیم و محصولاتمان را بهتر بفروشیم؟ ۱۸،۰۰۰ تومان ۱۵،۰۰۰ تومان آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و ایمیل مرا در این مرورگر برای افزودن دیدگاه در آینده، ذخیره کن.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید اگر این دیدگاه پاسخ داده شد، به من ایمیل بزنید.

بسیار عالی بود سپاس از شما.

سلام مقاله جالب و خوبی بود.

پربازدیدترین مطالب تبلیغات جذاب‌ترین و بهترین شعارهای تبلیغاتی دنیا کدام‌ها هستند؟ بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری؛ خریداران را میخکوب خود کنید برترین جملات تبلیغاتی موثر که باعث افزایش فروش می‌شود چگونه در اینترنت تبلیغ کنیم؟ انواع روش های تبلیغات که درسرتاسر دنیا رایج است آخرین مطالب سندرم تک فرزندی: واقعیتی ثابت شده یا افسانه‌‌ای قدیمی؟ بهترین رمان های تاریخی ایران؛ ۱۱ داستان خواندنی از دل حوادث این مرز و بوم مجرد بمانیم یا ازدواج کنیم؟ مقایسه زندگی مجردی و متاهلی طرز تهیه ۹ نوع دسر انار برای شب‌های بلند زمستان یخچالی که بو نمی‌گیرد؛ تکنولوژی چطور به حذف بوی بد یخچال کمک می‌کند؟ ترین های جهان فیلم هایی که باید دید؛ ۲۵ فیلم برتر قرن ۲۱ تاكنون كه حتما باید ببینید پردرآمدترین ورزشکاران جهان را بشناسید بهترین کشورها که پذیرای متقاضیان مهاجرت از طریق کار هستند بهترین فیلم های جهان؛ ۲۵ فیلم معروف دنیا که حداقل یک بار باید ببینید تمیزترین شهرهای جهان در کدام کشورها قرار دارند؟ معروف ترین برندهای جواهرات لوکس در دنیا؛ ۱۰ برندی که عاشقان بی‌شمار… ۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز خوش آمدید.

به حساب کاربری خود وارد شوید.

بازیابی رمز عبور آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

image
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

ارتباط با ما

image

شرکت سیماگر یک شرکت معتبر نرم افزاری در زمینه تولید نرم افزار، طراحی سایت ، سئو سایت ، نرم افزار های حرفه ای تحت وب توزیع شده، برندینگ و تبلیغات، بازاریابی از جمله دیجیتال مارکتینگ میباشد که نشان از توان عملیاتی این شرکت در ارائه خدمات میباشد. ما در تلاش هستیم تا با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی که امروزه مردم کشور عزیزمان ایران با آن دست و پنجه نرم میکنند با ارائه کار با کیفیت و قیمت مناسب باعث رضایت مندی مشتریان عزیزمان شویم و به عنوان مسئولیت اجتماعی خودمان سهمی در رونق کسب و کار های کشورمان داشته باشیم.

جهت مشاوره و استعلام قیمت میتوانید از طریق شماره تلفن های زیر به صورت مستقیم با ما در ارتباط باشید

انواع خدمات

image
map
image
shape
shape
shape
shape
واتساپ
واتساپ
سوالی دارید؟ در خدمتیم.