تفاوت برندینگ و برندسازی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

با تفاوت برندینگ و برندسازی شما میتوانید یک محصول یا یک خدمات را به نحوی ارائه دهید که مشتری با دیدن نام برند شما حس اعتماد و علاقه مندی را در خود ایجاد کند. در برند کردن یک نام مجموعه عوامل مختلفی اثر گذار است که میبایست تمامی این نکات رعایت شود تا نام یک برند تبدیل به یک نام ماندگار در قاب ذهن مشتری شود.

شرکت سیماگر دارای یک تیم قدرتمند برندینگ میباشد که در این زمینه میتواند استراتژی و برنامه ریزی قوی را به شما مشاوره و ارائه نماید.

shape main-pic

تلفن همراه

0912 144 23 55

تلفن شرکت

021 2222 1223

تلفن همراه

0912 823 826 3

خدمات ما

شما چه فکر می کنید؟…آیا “برندینگ” با “برندسازی” متفاوت است؟  به راستی تفاوت برندینگ (branding) و برندسازی چیست؟شاید افراد زیادی هستند که در پاسخ به این سوال دچار تردید شده اند.

یا شاید افرادی با دیدن چنین سوالی متوجه شوند که تا کنون به چنین سوالی نیاندیشیده اند.

اما برای پاسخ به این سوال باید گفت : آری.

برندینگ  (branding)  با برندسازی متفاوت است.

در این مقاله سعی کرده ایم تفاوت این دو را برای شما عزیزان بیان کنیم.

ما بارها متوجه شده ایم که در دنیای کسب و کار، این دو واژه بسیار به جای یکدیگر استفاده شده اند در حالی که تفاوت زیادی بین این دو اصطلاح وجود دارد.

برندینگ (branding) چیست؟ برندینگ در واقع یک فرایند است، فرایند ساخت و ایجاد یک برند.

این فرایند عبارتست از : قراردادن شرکت و محصول خود در بازار، مشخص کردن استراتژی های برند خود برای دستیابی به اهداف کسب و کار، ایجاد نام یا هویت کلامی، طراحی هویت شرکت یا محصول، ایجاد پیام نام تجاری، تنظیمات استاندارهای برند یا نحوه ی استوارسازی برند.

برندینگ کلا فرایند ساخت یک برند موفق است.

برند شما نشان دهنده ی  سابقه ی درخشان شما در بازار کسب و کار، خدماتی که به مشتریان ارائه می دهید و مواردی از این قبیل می باشد.

مهم ترین ویژگی های یک برند خوب عبارتند از : زمانی که فرایند ساخت برند به پایان رسید و فعالیت حرفه ای شما در بازار کسب و کار آغاز شد، برای مدت ۱۰ الی ۲۰ سال نیاز به عملیات برندینگ ندارید و به طور مثال، کلا پروسه ی برندینگ برای یک کسب و کار ۵۰ ساله، فقط ۲ الی ۳ بار اتفاق می افتد.

زمانی که فعالیت شما در کسب و کارتان وارد دهه ی سوم خود شد، شما مجدد باید برندینگ را آغاز نمائید.

حتما بخوانید : ریبرندینگ (rebranding) اهمیت برندینگ برندسازی چیست؟ و اما برندسازی چیست؟ زمانی که کار برندینگ به پایان رسید، شما یک برند دارید.

برند شما، شما و خدمات شما را تعریف می کند.

آنچه شما انجام می دهید را با به کارگیری هویت کلامی و دیداری شما، برای بازدیدکنندگان بیان می کند.

برند شما در واقع عبرتست از هویت شما که توسط آن مشتریان شما را شناخته و به خاطر می آورند که این معنا و مفهوم برندسازی است.

در واقع محصول خروجی برندینگ، برندی است که توسط آن، شما، محصول و خدمات شما برندسازی می شوند.

واقعیت این است که برندینگ، ابزار برند سازی است.

برند سازی، تلاش برای دیده شدن شما در بازار و در میان رقبا می باشد.

برندسازی در واقع ایجاد حسی است که مشتریان را به کسب و کار شما وصل می کند و نتیجه ی احساسی آنان است، هنگامی که با برند شما مواجه می شوند.

دانستن تفاوت برندینگ (branding) و برندسازی ، چه کمکی به شما و کسب و کار شما می کند؟ دانستن تفاوت برندینگ (branding) و برندسازی ، به صاحبان کسب و کار کمک می کند تا به اطلاع رسانی موثر برای مشتریان بپردازند و آن ها را به خوبی آگاه کنند که در واقع محصول و خدمات شما به خوبی معرفی و توسط بازدیدکنندگان شناخته شود.

در واقع دانستن این تفاوت به صاحبان کسب و کار کمک می کند تا ارتباط موثر و مشخصی با مشتریان خود بر قرار کنند و در نتیجه خدمات خود را به بهترین نحو برای ان ها ارائه دهند.

درک تفاوت برندینگ (branding) و برندسازی ، باعث می شود تا شما نیز به طور خاص و ویژه برای هر بخش به طور جداگانه سرمایه گذاری نموده تا در هر دو زمینه موفق شوید و بتوانید در بازار کسب و کار و در میان رقبا جایگاه اصلی خود را بیابید.

بسیار این اتفاق افتاده است که صاحبان کسب و کار به شدت برای فرایند برندینگ خود سرمایه گذاری نموده اند تا بتوانند یک برند ایده ال داشته باشند، اما متاسفانه به علت عدم موفقیت در زمینه ی برندسازی و اینکه نتوانسته اند صدای خود را به گوش مشتریان برسانند و در بازار دیده شوند، در کار خود با شکست مواجه شده اند.

پس عزیزان چنانچه شما نیز یکی از صاحبان کسب و کار هستید که یا سال هاست به فعالیت مشغول هستید و یا به تازگی وارد بازار شده اید، این نکات را در نظر بگیرید تا بتوانید جای خالی ارکان اصلی کار خود را با دانشی که در زمینه ی تفاوت برندینگ (branding) و برندسازی کسب کرده اید، به طور حرفه ای پر نموده و بر رقبای خود پیروز شوید.

بیشتر بخوانید : اهمیت روانشناسی رنگ در برندینگ مراحل برندینگ آموزش برندینگ (برندسازی) فواید و ضرورت برندینگ(branding) چیست؟ Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

image
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

ارتباط با ما

image

شرکت سیماگر یک شرکت معتبر نرم افزاری در زمینه طراحی استارت آپ، تولید نرم افزار، طراحی سایت ، سئو سایت ، نرم افزار های حرفه ای تحت وب توزیع شده، برندینگ و تبلیغات ، بازاریابی از جمله دیجیتال مارکتینگ میباشد که نشان از توان عملیاتی این شرکت در ارائه خدمات میباشد.

ما در تلاش هستیم تا با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی که امروزه مردم کشور عزیزمان ایران با آن دست و پنجه نرم میکنند با ارائه کار با کیفیت و قیمت مناسب باعث رضایت مندی مشتریان عزیزمان شویم و به عنوان م سئو لیت اجتماعی خودمان سهمی در رونق کسب و کار های کشورمان داشته باشیم.

جهت مشاوره و استعلام قیمت میتوانید از طریق شماره تلفن های زیر به صورت مستقیم با ما در ارتباط باشید.

انواع خدمات

image
map
image
shape
shape
shape
shape
واتساپ
واتساپ
سوالی دارید؟ در خدمتیم.